Ironie počasí

18. července 2015 v 17:25 | Tris |  Přemýšlím... .
Dnes tu mám pro vás článek se zvláštním názvem, ale čtěte dál a vše pochopíte. :)

Tento článek se vztahuje ke včerejšímu počasí. Pršelo a hřmělo. Já seděla na parapetě zabalená v dece, koukala na déšť, který bubnoval o chodník a přemýšlela. Přemýšlela jsem jaká je to všechno ironie.
Když jsem byla malá a venku se schylovalo k bouřce, tak jsem nebyla dvakrát moc nadšená. A teď?! Dalo by se říct, že mě to fascinuje. Mám ráda (obzvlášť v létě), takový ten chladnější vzduch přicházející s deštěm. Mám ráda ''vůni'' deště. A blesky mě fascinují. Pamatuji si, jak jsem to viděla tenkrát. Bála jsem se. Schoulená do klubíčka jsem ležela vedle taťky. Poslouchali jsme kapky deště dopadající na naši zahradu a čekali, až vše přestane. Tehdy jsem bouřky neměla vůbec ráda. Byla jsem dost naivní. Jelikož náš dům (i když tak nevypadá) není nejmladší a nemá bleskosvod, tak jsem se bála, že do něho udeří blesk. Dnes se tomu dost směji, protože jsme obklopeni vysokými stromy a i domy v okolí jsou vyšší.
No prostě jsem přemýšlela, že je to dost ironické. Počasí, které jsem jako malá nesnášela teď zbožňuji. :)

Celkově mám k počasí ironický vztah. Na jaře si stěžuji, že pořád jen prší a bývám náladová, ale v létě jsem za déšť vděčná. V létě s láskou vzpomínám na zimu, ale, když je zima nejraději bych měla léto. (i když poslední dobou ta zima není moc studená a o sněhu ani nemluvě)
Proč chceme vždy to, co v tu chvíli nemůžeme mít? (nejde jen o počasí)
Stejně se vsadím, že nejsem jediná, kdo má k počasí takový ironický vztah. :)

Jaké jste měli počasí vy? Líbilo se vám?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Larry Larry | Web | 20. července 2015 v 15:51 | Reagovat

Moc hezký článek :) Taky miluji bouřku, je to jediná věc, co mi v zimě chybí :D Krásně se ochladí vzduch, blesky rozsvítí noční oblohu a hromy mocně burácí. Prostě boží :)
Názory se mění, to je normální. Znáš písničku "Let her go" od Passenger? Tam se zpívá o tom, že člověk si vždycky začne vážit věcí až po tom co je ztratí, bohužel je to až moc časté.

2 Tris Tris | Web | 24. července 2015 v 21:13 | Reagovat

[1]: Díky, taky si myslím, že bouřky jsou boží. :)
Kdyby jsme měnili názory míň, vůbec by mi to nevadilo, ale, jak píšeš je to normální.
Let her go. Tuhle písničku znám a je pěkná, i když jsem o ní takhle nepřemýšlela a samotnou by mě to nenapadlo, takže Ti děkuji. :)
A s těmi vecmi to tak taky bohužel je. Spoustu věcí si uvědomujeme, až, když je pozdě. :( Až když je ztratíme. Škoda, že nemluví jen o ztracených ponožkách nebo čepicích. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama